Časté otázky

Odpovědi na často kladené otázky našich zákazníků:

Jak správně dávkovat L-CARNITIN ve dnech s fyzickou aktivitou a ve dnech odpočinku?

Optimální dávkování L-carnitinu k redukci hmotnosti je v množství 1200 – 2000 mg denně. Užívání je cca 30 – 60 minut před fyzickou aktivitou. Užívejte Sport L-Carnitin 3 tablety 45 – 60 minut před fyzickou aktivitou, dostatečně zapijte vodou nebo iontovým nápojem. Ve dnech odpočinku, je vhodné v rámci redukce hmotnosti užívat 500 – 650 mg  L-carnitinu 2x – 3x denně. Dávkování rozložte ráno nalačno, v poledne a odpoledne. Vždy dostatečně zapijte vodou.

Které produkty mi pomohou podpořit mozkovou aktivitu a dostat stres pod kontrolu? Jaký přípravek je nejvhodnější a nejúčinnější na paměť, soustředění a učení?

Pro podporu mozkové aktivity je vhodné užívat doplněk stravy Premium Super Memo. Obsahuje velmi důležitou a nezbytnou aminokyselinu L-tyrosin, která je tělu vlastní a příznivě působí na mozkovou činnost, přispívá k potlačení úzkostných a depresivních stavů, zvyšuje motivaci k psychické a fyzické aktivitě, zlepšuje náladu. S obsahem dalších složek, jako je korejský ženšen, lecitin, hořčík, ginkgo biloba, kofein, se efekt umocňuje. Nezapomínejte na dodržování pitného režimu, kvalitního jídelníčku, pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu a kvalitní odpočinek – spánek.

Jak můžu zlepšit stav svých nehtů?

Příčinou komplikací s nehty může být několik, např. časté namáčení nehtů ve vodě, působení nekvalitních odlakovačů nebo nedostatek vitaminů a minerální látek. Užívejte doplněk stravy Beauty You, který je speciálně sestaven pro zkvalitnění stavu vlasů, nehtů a kůže. Tento komplex vitaminů a minerálů je navíc obohacen o přesličku rolní s přirozeným obsahem křemíku, který podporuje růst nehtů a zajistí, aby nehty byly silné a zdravé. Doporučená doba užívání je 2 až 3 měsíce.

Jak nejlépe přibrat svalovou hmotu pokud pravidelně sportuji?

Pro podporu růstu svalové hmoty je vhodné obohatit stravu o speciální sportovní výživu. Ke snídani přidat aminokyseliny a gutamin, k dopolední svačině gainer nebo protein. Vhodný je ROX 68, syrovátkový protein podporuje růst svalů a výkonnost organismu. Obsahuje široké spektrum aminokyselin s příznivým účinkem na svalový systém. Dále je vhodné užívat multivitaminové přípravky pro doplnění vitamínů a minerálů. Do pitného režimu je vhodné zařadit IontStar® Sport Sirup.

Jaké doplňky mám brát po tréninku?

Ideální výživa po tréninku je gainer, protože je nutné při nárůstu svalové hmoty doplnit  sacharidy. Po uklidnění organismu, např. po odchodu ze šatny ne bezprostředně po tréninku, je vhodné zvednout inzulín a využit ho k urychlenému ukládání glykogenu do svalů. Jde o sacharidové okno, kdy se nemusíte bát, že by energie ze sacharidů šla do tuků. S doplněním energie po tréninku pomáhají hlavně gainery, pak různé speciální potréninkové směsi např. NO výrobky, creatinové směsi a proteiny nad 50 %. Doporučuji pořídit ještě noční protein např. Night Effective Protein (Aminostar), dále vitaminy a minerály Multi Mega Sport. Důležitá je strava cca 5 – 8 jídel denně podle toho, v kolik hodin vstáváte a kdy jdete spát. Spánek je také velice důležitý a zrovna tak pauza po tréninku. Co se týče tréninku u nabírání hmoty, je paradoxně až na druhém místě, ale i tak musí být trénink intenzivní a proveden správně a silově, abyste nenabíral hlavně tuk.

Pokud vám jde opravdu hlavně o nabrání svalové hmoty, měl by trénink být cca 3 x týdně a se zaměřením na základní cviky. Objemové tréninky by neměly být dlouhé a vyčerpávající, ale krátké (60 min.), tvrdé a intenzivní.  Odpočinek je důležitý, protože při něm  vaše svaly rostou. Vhodné je použití i ZMA na noc.

Jaký kreatin je vhodný pro cvičení?

Kreatin je produktem metabolismu aminokyselin argininu a methioninu. V těle se váže s fosforylovou skupinou adenosintrifosfátu (ATP) a vzniká kreatinfosfát. Kreatinfosfát je látka bezprostředně dodávající energii svalovým buňkám. Dostatek kreatinu v těle je tedy nezbytný pro dostatečnou koncentraci ATP. Vlastního kreatinu je v těle vždy jen omezené množství, které vystačí jen na několik vteřin intenzivního výkonu. Experimenty prokázaly, že podáváním kreatinu dochází k nárůstu síly i novotvorbě svalových buněk. Přebytečný kreatin se v těle mění na kreatinin, který se vyloučí moči. Normální stravou přijmeme asi 1g kreatinu denně. V těle má 80 kg těžký muž asi 120 g kreatinu, toto množství vystačí asi na 12 dřepů! Nový kreatin začne tělo ihned vyrábět za přítomnosti kyslíku. Obnovení na 50 % trvá asi jednu minutu, úplné obnovení 5 minut. Různými testy se došlo k optimální dávce 4×5 g denně. Bylo prokázáno, že kreatin snižuje množství kyseliny mléčné až o 70 %. Kreatin se kombinuje se sacharidy a aminokyselinami. Přispívá k větší síle a natahuje vodu do buněk, proto dochází k rychlejší regeneraci.

Mezi jednotlivými kreatiny je většinou rozdíl jen v kvalitě výroby (= čistota). Každý kreatine monohydrát je psaný jako 100%, ale hodně jich obsahuje nečistoty vzniklé při výrobě. Proto je vhodné kupovat renomované značky s atesty. Doporučuji pořídit klasický creatin monohydrate, nic jste o sobě nenapsal, takže nevím ani, jakému sportu se věnujete a jak je trénink náročný. Pokud se snažíte hubnout, nabízejí se spíše spalovače a BCAA. Důležité jsou i vitaminy a minerály.

Jaké doplňky jsou vhodné pro redukci tuku?

Pro redukci tuku jsou vhodné tzv. spalovače, např. Fat Burner Thermogenic ve formě tablet a nebo Turbo Fat Burner v tekuté formě. Tyto přípravky můžete používat ve spojení s CarniXplode Drink a na ochranu svalové hmoty a regeneraci BCAA Extreme Pure. Hlavně byste se měl/a poradit  s trenérem, protože ten by měl znát váš denní program a tréninkové zatížení a měl by umět i poradit s jídelníčkem. Pokud máte upravený jídelníček a stále chcete ještě trochu hubnout, tak přidejte ještě denně cca 30 – 60 minut aerobní aktivitu, jedině tou se zbavíte tuku, posilováním budujete hlavně svalovou hmotu.
Košík  

Žádné zboží

Poštovné 0,00 Kč
Celkem 0,00 Kč

K pokladně

Slevy

Aktuálně nejsou žádné slevy

QR

Vyberte si z námi doporučovaných výrobců:


Aminostar, MaxxWin, Natura, Nominal, Nutrend, RAKYT, VITALAND.

To vše a mnohé další naleznete v naší prodejnĕ Vitaland v ulici Palackého 105, Trutnov.Internetová stránka využívá soubory cookies, které usnadňují procházení e-shopu. K dalšímu zpracování získaných dat u nás nedochází.